Pioneers in the industry, we offer stainless steel flat sheet price, 316l stainless steel sheet metal, stainless steel sheet metal strips, cutting stainless steel sheet metal, 18 gauge stainless steel sheet 4x8 and stainless steel sheet metal for sale near me from India.
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 3 mm |
| Production Route | Hot Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 305 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS316L |
| Thickness | 2 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 1.50 mm |
| Width | 65 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Flat |
| Usage | Automotive, Furniture |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Cut Length |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 3 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 1.5 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 2 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 650 / Kg Get Latest Price
| Length | 9 m |
| Shape | Flat |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Matt Finish |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | S32750 |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Length | 12 m |
| Shape | Flat |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Black |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | 2205 |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Length | 9 m |
| Shape | Flat |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Matt Finish |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | 310S |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Length | 6 m |
| Shape | Flat |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Matt Finish |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | SS 310 |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 280 / Kg Get Latest Price
| Length | 9 m |
| Shape | Flat |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Polished |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | 317 |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 310 / Kg Get Latest Price
| Grade | 317l |
| Shape | Flat |
| Width | 50 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Finish | Matt Finish |
| Length | 9 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | 317L |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 260 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316 L |
| Length | 9 m |
| Shape | Flat |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Polished |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 260 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316 |
| Length | 9 m |
| Shape | Flat |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Polished |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 L |
| Length | 9 m |
| Shape | Flat |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Matt Finish |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Length | 9 m |
| Shape | Flat |
| Usage/Application | Industrial |
| Finish | Matt Finish |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 125 / Kg Get Latest Price
| Grade | 410 |
| Shape | Flat |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 199 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Length | 6 m |
| Shape | Flat |
| Finish | Matt Finish |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Treatment | Annealed |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | 321 |
Minimum order quantity: 500 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 1.5 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
HITESH KUMAR (CEO)
Pacific Steel Engineering Private Limited
Ground Floor, Shop No. 5, Plot No. 13, Katewala Building, Falkland Road 4 TH Lane, Khetwadi, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India