Providing you the best range of stainless steel 304 matt finish sheets, stainless steel matt pvc sheet, stainless steel 2b finish 410s sheets, ss304 sheet 2b finish 1.5x1250x2500, stainless steel 2b finish sheets and 0.7 mm stainless steel sheet with effective & timely delivery.
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Thickness | 4 mm |
| Finish | Mirror Finish |
| Material | SS |
| Size | 1250x2500 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Thickness | 3 mm |
| Technique | Cold Rolled |
| Finish | Matte Finish |
| Brand | Jindal |
| Length | 2500 mm |
| Width | 1250 mm |
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Finish | Mirror Finish |
| Grade | All Grade Available |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS 304 |
| Technique | Cold Rolled |
| Brand | Jindal |
| Length | 2500 mm |
| Width | 1250 mm |
| Usage/Application | Automotive Industry |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Technique | Cold Rolled |
| Brand | Jindal |
| Length | 2500 mm |
| Width | 1250 mm |
| Usage/Application | Automotive Industry |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 185 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 0.7mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 138 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 202 |
| Thickness | 4 mm |
| Finish | Mirror Finish |
| Grades | All Grades Available |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 202 |
| Thickness | 4 mm |
| Finish | Mirror Finish |
| Grade | All Grades Available |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 275 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Material Grade | SS 316 |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | Jindal |
| Length | 2500 mm |
| Width | 1250 mm |
| Usage/Application | Automotive Industry |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | Jindal |
| Length | 2500 mm |
| Width | 1250 mm |
| Usage/Application | Automotive Industry |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | Jindal |
| Length | 2500 mm |
| Width | 1250 mm |
| Usage/Application | Automotive Industry |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Width | 1500 mm |
| Length | 6000 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Standard | ASTM A240 |
| Hardness | Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | Jindal |
| Length | 2500 mm |
| Width | 1250 mm |
| Usage/Application | Automotive Industry |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS321 |
| Thickness | 1.5 mm |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 10mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | 2B Finish |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Protective Film | Not Coated |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Industrial Fabrication, Automotive, Decorative, Furniture, Architectural |
| Standard | ASTM A240 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | 2B Finish |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Protective Film | Not Coated |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Decorative, Automotive, Industrial Fabrication, Architectural, Furniture |
| Standard | ASTM A240 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | 2B Finish |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Protective Film | Not Coated |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Furniture, Architectural, Decorative, Industrial Fabrication, Automotive |
| Standard | ASTM A240 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 2 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | textured |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 4 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Finish | 2B (Cold Rolled) |
| Size | 1250 x 2500 mm |
| Standard | ASTM A240 |
| Brand/Make | Jindal |
| Form | Sheet |
| Application/End Use | Automotive, Architectural, Industrial, Decorative |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 185 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Thickness | 4 mm |
| Finish | Mirror Finish |
| Size | 1250x2500 |
| Material | SS |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 202 |
| Thickness | 4 mm |
| Finish | Mirror Finish |
| Size | 1250x2500 |
| Grade | All Grade Available |
Nevio Steelage PVT LTD is a premier supplier in the steel industry, specializing in a comprehensive range of high-quality products designed to meet diverse industrial needs. Based on a foundation of excellence and innovation, Nevio Steelage PVT LTD offers a wide array of steel solutions, including:
₹ 198 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | 2B Finish |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Protective Film | Not Coated |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Automotive, Architectural, Decorative, Furniture, Industrial Fabrication |
| Standard | ASTM A240 |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 1.5 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Kitchen Equipment, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 2.00 mm |
| Width | 25 mm |
| Finish | Mirror |
| Form | Flat |
| Usage | Automotive |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Cut Length |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | 904L |
| Thickness | 2 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Form | Sheet |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Origin | Indian |
| Application | Marine |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Finish | Mirror Finish |
| Material | SS |
| Grade | All Grades Available |
| Size | 1250x2500 |
Nevio Steelage PVT LTD is a premier supplier in the steel industry, specializing in a comprehensive range of high-quality products designed to meet diverse industrial needs. Based on a foundation of excellence and innovation, Nevio Steelage PVT LTD offers a wide array of steel solutions, including:
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 2 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 0.1 |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 2 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 2 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B (Cold Rolled) |
| Size | 1250 x 2500 mm |
| Brand/Make | Jindal |
| Form | Sheet |
| Application/End Use | Industrial |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 0.9mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 3 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | 316 |
| Thickness | 2 mm |
| Surface Finish | 2B (Cold Rolled) |
| Size | 1250 x 2500 mm |
| Standard | ASTM A240 |
| Brand/Make | Jindal |
| Form | Sheet |
| Application/End Use | Automotive, Architectural, Industrial, Decorative, Pharmaceutical, Marine |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 2 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Construction, Kitchen Equipment |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 6mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 2 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | SS347 |
| Thickness | 1.5 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 1.5 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
HITESH KUMAR (CEO)
Pacific Steel Engineering Private Limited
Ground Floor, Shop No. 5, Plot No. 13, Katewala Building, Falkland Road 4 TH Lane, Khetwadi, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India