Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer stainless steel 321 strips, stainless steel 304l strip, stainless steel 310 strip, 304 stainless steel strip, stainless steel strips and stainless steel 304 strip.
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS 321 |
| Material | SS |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 165 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Width | 25 mm |
| Usage/Application | Pharmaceutical / Chemical Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS |
| Finish | SS |
| Material | SS |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 440 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 310 |
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Grade | SS 304 |
| Thickness | 2.00 mm |
| Width | 25 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Coil Cut |
| Usage | Automotive |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Coil Form |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material Grade | 304 |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Pack Type | Roll |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Thickness | 1 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Polished |
| Material | SS |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 2.00 mm |
| Width | 25 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Coil Cut |
| Usage | Furniture, Kitchen, Automotive, Fabrication |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Coil Form |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 165 / Kg Get Latest Price
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 3.00 mm |
| Width | 25 mm |
| Finish | HR |
| Form | Coil Cut |
| Usage | Automotive |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Coil Form |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Grade | SS 430 |
| Thickness | 2.00 mm |
| Width | 25 mm |
| Finish | 2B |
| Edge Type | Slit Edge |
| Form | Coil Cut |
| Usage | Automotive |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Coil Form |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS 316L |
| Material | SS |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 310 |
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Pack Type | Roll |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 325 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | 2205 |
| Material | SS |
| Pack Type | Roll |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 290 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 316 |
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Brand | Jindal |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | 441 |
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | All Size Available |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | 430 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 125 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | 410 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 610 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS S32750 |
| Surface Finish | Polished |
| Material | SS |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 125 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Grades | 420 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | Construction |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS 409 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 390 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Pharmaceutical / Chemical Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS 317 |
| Material | SS |
| Pack Type | Roll |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | SS 317 |
| Material | SS |
| Pack Type | Roll |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Grade | SS 316 |
| Thickness | 1.50 mm |
| Width | 25 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Flat |
| Usage | Automotive |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Cut Length |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 310 / Kg Get Latest Price
| Grade | SS 316L |
| Thickness | 1.50 mm |
| Width | 40 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Flat |
| Usage | Automotive, Furniture |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Coil Form |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | SS 410 |
| Thickness | 3.00 mm |
| Width | 30 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Coil Cut |
| Usage | Automotive |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Coil Form |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 3.00 mm |
| Width | 25 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Coil Cut |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Coil Form |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 1.50 mm |
| Width | 30 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Coil Cut |
| Usage | Automotive, Fabrication |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Coil Form |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 1.50 mm |
| Width | 65 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Coil Cut |
| Usage | Furniture, Automotive, Fabrication, Kitchen |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | SS 304L |
| Thickness | 1.50 mm |
| Width | 50 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Flat |
| Usage | Automotive |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Cut Length |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 1.00 mm |
| Width | 25 mm |
| Finish | Matte |
| Form | Flat |
| Usage | Automotive, Furniture, Fabrication |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Cut Length |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 2.00 mm |
| Width | 75 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Coil Cut |
| Usage | Automotive, Fabrication |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Coil Form |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | SS 201 |
| Thickness | 2.00 mm |
| Width | 65 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Flat |
| Usage | Fabrication, Furniture, Automotive |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Coil Form |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Grade | All Grades Available |
| Thickness | 1.50 mm |
| Width | 75 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Flat |
| Usage | Furniture, Automotive |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Coil Form |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 5 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 2 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
Get Latest Price
| Steel Grade | All Grades Available |
| Thickness | 5 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
HITESH KUMAR (CEO)
Pacific Steel Engineering Private Limited
Ground Floor, Shop No. 5, Plot No. 13, Katewala Building, Falkland Road 4 TH Lane, Khetwadi, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India